→山楂•莱斯利公司 (Hawthorn Leslie and Company,Hebburn, Tyne and Wear)
第646行: | 第646行: | ||
|- | |- | ||
| [[凯利]]<br>HMS Kelly<br>F01 || 1937.8.26 || 1938.10.25 || 1939.8.23 || | | [[凯利]]<br>HMS Kelly<br>F01 || 1937.8.26 || 1938.10.25 || 1939.8.23 || | ||
|- | |||
| [[水中仙女]]<br>HMS Naiad<br>93 || 1937.8.26 || 1939.2.3 || 1940.7.24 || | |||
|- | |- | ||
| [[军团]]<br>HMS Legion<br>G74 || 1938.11.1 || 1939.12.26 || 1940.12.9 || | | [[军团]]<br>HMS Legion<br>G74 || 1938.11.1 || 1939.12.26 || 1940.12.9 || |